kilka słów o nas

Witamy na stronie stowarzyszenia "Busola dla Artystycznie Uzdolnionych Dzieci" w Piotrkowie Trybunalskim, które w tym roku obchodzić będzie piętnastolecie istnienia.

Działalność naszej organizacji wciąż się rozwija! Oprócz całorocznych zajęć twórczych - teatralnych, plastycznych, wokalnych, tanecznych i multimedialnych - w grupach dziecięcych i młodzieżowych, realizujemy też cykliczne wydarzenia artystyczne, z których najbardziej znane to:

Letni Teatr Ogródkowy
Happening Zatrzymać Lato 
Edukacja Bajeczna 
Czytam Pierwsza Klasa 
Konkurs Teatralno-Historyczny Sceny z 800-lecia 
Ogólnopolski Festiwal Słowa Licentia Poetica

Nasi młodzi artyści odnoszą sukcesy w konkursach teatralnych na terenie całego kraju, rozsławiając miasto Piotrków. Oprócz twórczej i edukacyjnej pracy z dziećmi i młodzieżą, Busola organizuje też coroczne wydarzenia kulturalne dla dorosłych, z których największą sławę zyskały:

Ogólnopolski Festiwal Kabaretowy Trybunały Kabaretowe (odbyło się już 10 edycji) 
Koncert na Piotrkowskim Rynku Kamienica na... (odbyły się juz 3 edycje)

Od kilkunastu lat realizujemy też projekt o charakterze kulturalno-integracyjnym pt. Kierunek Teatr - adresowany do starszej młodzieży i dorosłych. Wszystkie te przedsięwzięcia znacząco wzbogacają ofertę kulturalną miasta, dlatego zapraszamy do współtworzenia kulturalnego Piotrkowa Trybunalskiego.