cykl Letni Teatr OgródkowyZapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszych ogródkowych spotkań.

 

----------------------------------2015-------------------------------------------

Ogródek pierwszy - Fintikluszki Folkowe Okruszki

 

 

Ogródek drugi - Legenda Wielkopolska

 

 

 

----------------------------------2014-------------------------------------------


Ogródek pierwszy - Bajka samograjka

 

Ogródek drugi - O Szewczyku, co smoka wawelskiego pokonał

 

Ogródek trzeci - Felek

 

Ogródek czwarty - Bajka o szczęściu

 


 

 

lto_logo

Cykl spotkań z zawodowym teatrem tworzącym dla młodego widza to siła napędowa Letniego Teatru Ogródkowego. Jest to zdarzenie artystyczne, które dzięki obecności zawodowych aktorów, staje się niezwykle cenną artystyczną inicjatywą, przecierającą szlak odbioru zawodowego teatru - nie tylko dziecięcego. W sytuacji, kiedy Piotrków Trybunalski nie posiada stałej sceny teatralnej, spotkania takie zdają się być nie tylko namiastką prawdziwego teatru dla dzieci, ale także kontaktem ze sztuką przez duże S.
W tym roku już po ósmy młodzi piotrkowianie będą mogli wakacyjne niedziele spędzić w teatralnym ogródku. Poza spektaklami, widzowie wezmą udział w warsztacie plastycznym Cioci Marty Pastelowej, spotykają się z Królową Agą, Detektywem Maciejem, Wróżką Białą i Czarną oraz sprawdzą swoją wiedzę w konkursie dotyczącym oglądanej bajki.
Letni Teatr Ogródkowy gościł na swej scenie m.in. artystów Teatru lalek "Arlekin" w Łodzi, Teatru Lalki i Aktora "Pinokio" w Łodzi, Teatru Animacji w Poznaniu, Wrocławskiego Teatru Lalek, Teatru im. Jana Dormana w Będzinie.

 

 

lto_2014_M