koncerty Kamienica na ...

kamienica_logoStowarzyszenie BUSOLA, wraz z Urzędem Miasta i Miejskim Ośrodkiem Kultury, jest realizatorem koncertów piosenek z cyklu "Kamienica". Pierwsze spotkanie tego typu odbyło się 10.09.2010 r. na piotrkowskim Rynku. Piotrkowianie wysłuchali wówczas piosenek z najpopularniejszych filmów i seriali, a gościem specjalnym była aktorka Emilia Krakowska. Wierzymy, że i w tym roku spotkamy się we wrześniu na piotrkowskim Rynku.


retro

Już 4 września o godz. 19.30 zapraszamy na kolejną odsłonę muzycznego cyklu realizowanego od sześciu lat na Starym Mieście. Tym razem piotrkowski Rynek wypełnią dźwięki przedwojennych piosenek.
Szlagiery, jak i te mniej znane utwory, zaśpiewają zaproszeni artyści - w tym piotrkowianie (m.in. Maciej Łagodziński czy Beata Królikiewicz).
Wzorując się na niezapomnianych warszawskich teatrach rewiowych, powołamy do życia dawny kabaret, który mógł przecież istnieć w naszym mieście. Co więcej piosenki Hanki Ordonówny, Eugeniusza Bodo, Ludwika Sempolińskiego czy Toli Mankiewiczówny wzbogacimy historią międzywojennego Piotrkowa Trybunalskiego.
Aranżacje utworów przygotowali Waldemar Ossowski i Michał Makulski. Dbając o niepowtarzalną aurę większość z piosenek została zaaranżowana w zgodzie z oryginałem. Są jednak takie szlagiery, które doczekały się innego (teatralnego) ujęcia. Mowa o "Miłość ci wszystko wybaczy" czy "To ostatnia niedziela".
Oto pełen radości i energii koncert wspomnień podszyty odrobiną smutku. Skąd ten smutek?
Zapraszamy 4 września na Rynek.

W koncercie wystąpią:
Małgorzata Wolańska
Beata Królikiewicz
Magdalena Gumulec
Anna Majewska-Owczarek
Małgorzata Patryn
Maciej Łagodziński
Filip Gurłacz
Tomasz Morozowski
Piotr Gumulec

Zagrają:
Michał Makulski – pianino
Jakub Wójcik – kontrabas
Bernard Zdonek – trąbka
Leszek Kołodziejski – akordeon

Choreografia:
Joanna Wolańska

Kostiumy:
Elżbieta Makagon

Makijaż:
Lila Łaska

Nagłośnienie:
Tomasz Podwysocki

Oświetlenie:
Łukasz Dajcz

Aranżacje:
Waldemar Ossowski
Michał Makulski

Reżyseria:
Bartosz Gumulec